Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  KONST / Skulptur & konsthantverk / Skulptur 8639187



*

nr 863 9187


Skulptur

Japansk kvinna, keramik, nutida, höjd: 34


Utrop:

500 kr

Såld:

400 kr

Sista tid för bud online:

måndag 2 december 2013
kl 19:11:47


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
27/11 17:34:31 1      150 kr
29/11 15:01:07 2      200 kr
2/12 08:06:19 3      350 kr
2/12 19:06:47 4      Vinnande bud



  • Specialauktion
  • Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: japansk kvinna keramik konsthantverk nutida skulptur
  • 8206 Brevpress
    brons/sten, putto. Längd: 13 cm, höjd: 11 cm
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 20:11
  • 8130 Kärl
    Sydamerika, bemålat lergods, Längd: 20 cm. Höjd: 2..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 18:48
  • 7128 Skulptur
    Erik Höglund (1932-1998), Sverige. Målerås, Torso,..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 19:58
  • 8088 Skulptur
    fiskarpojke. Signerad schorode, Frankrike, brons, ..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 20:56
  • 7066 Skulptur
    Gudmundur Einarsson, Island, Valross. Keramik. Län..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 19:36
  • 7046 Skulptur
    Halvar Frisendahl (1889-1953), Sverige. Signerad. ..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 19:36




Ladda ner broschyr